Webový portál pro sledování odezev sítě a služeb

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se zabývá monitorováním síťového provozu. Klade si za cíl analyzovat jeho problémy a vytvořit snadno použitelný systém, který umožní monitorování síťových prvků a služeb. Základem je rezidentní program spouštějící pravidelně jednotlivé testy a zaznamenávající statistiky. Ovládá se pomocí intuitivního uživatelského rozhraní, vytvořeného pomocí jazyků PHP a HTML.
This thesis is interested in network traffic monitoring. Its goal is to analyze its problems and create easy to use system, which will be able to monitor network devices and services. Basic part is a daemon that runs tests and colects statistics. It is controlled by intuitive user interface, developed using PHP and HTML languages.
Description
Citation
HOLOMEK, T. Webový portál pro sledování odezev sítě a služeb [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2011.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Dr. Ing. Otto Fučík (předseda) prof. Ing. Martin Drahanský, Ph.D. (místopředseda) Ing. Vítězslav Beran, Ph.D. (člen) Mgr. Ing. Pavel Očenášek, Ph.D. (člen) doc. Ing. František Zbořil, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2011-06-13
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm velmi dobře B. Otázky u obhajoby: V prvním odstavci kap. 2.1 uvádíte "monitoring...slouží k zjišťování dostupnosti a sledování odezvy...zařízení....Ať již se jedná o switch, router nebo server...". Můžete vysvětlit, jak se monitoruje odezva přepínače nebo směrovače? Jak přímo pomocí Vašeho systému prakticky poznáte rozdíl mezi výpadkem přepínače nebo směrovače a nedostupností služeb cílového serveru, který vůbec neodpovídá? V práci uvádíte aktivní monitoring pomoci PING (ICMP ECHO) a otevírání TCP spojení. Jak by tomu bylo u UDP komunikace?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO