Aplikačně specifický procesor pro stavové zpracování síťových dat

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Bakalářská práce se zabývá návrhem a implementací aplikačně specifického procesoru pro vysokorychlostní stavové měření síťových toků. Hlavním cílem je vytvoření komplexního systému pro akceleraci různých aplikací z oblasti monitorování a bezpečnosti počítačových sítí. Aplikačně specifický procesor tvoří hardwarovou část systému implementovanou v FPGA na akcelerační síťové kartě. Návrh procesoru je proveden s ohledem na nasazení na sítích o rychlostech 100 Gb/s a je založen na unikátní kombinaci rychlosti hardwarového zpracování a flexibility softwarového řízení vycházející z konceptu softwarově definovaného monitorování (SDM). Vytvořený systém prošel funkční verifikací a v rámci hardwarového testování byla ověřena jeho reálná propustnost a další výkonové parametry.
This bachelor's thesis deals with the design and implementation of an application-specific processor for high-speed network traffic processing. The main goal is to provide complex system for hardware acceleration of various network security and monitoring applications. The application-specific processor (hardware part of the system) is implemented on an FPGA card and has been designed with respect to be used in 100 Gbps networks. The design is based on the unique combination of high-speed hardware processing and flexible software control using a new concept called Software Defined Monitoring (SDM). The performance and throughput of the proposed system has been verified and measured.
Description
Citation
KUČERA, J. Aplikačně specifický procesor pro stavové zpracování síťových dat [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2014.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
prof. Ing. Lukáš Sekanina, Ph.D. (předseda) doc. RNDr. Jitka Kreslíková, CSc. (místopředseda) Ing. Tomáš Martínek, Ph.D. (člen) Ing. Jaroslav Rozman, Ph.D. (člen) Ing. Michal Španěl, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2014-06-19
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm A. Otázky u obhajoby: Jaká je využitelnost paměti v hašovací tabulce v případě použití techniky kukaččího hašování se třemi či více hašovacími funkcemi; jaké by byly výhody a nevýhody použití takové organizace hašovací tabulky v navrženém procesoru? Jakými příkazy může softwarový řadič řídit navržený procesor skrze registr Cmd?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO