Slovní hry jako nástroj pro získání jazykových dat

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
E
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se zaměřuje na problematiku návrhu a implementace jednoduché slovní hry pro hádání slov na základě jejich opisu. Výstupy hry jsou anotovaná slovní data, která se dále dají použít např. jako základ pro sestavení obdoby opisového slovníku. Hra se skládá ze dvou komunikujících částí - klientské, která se stará převážně o vyobrazení hry a serverové, výpočetní části. Pro implementaci bylo využito moderních webových technologií především pak klientského JavaScriptu a serverového Node.js.
This thesis focuses on design and implementation of a basic word game for guessing given word with knowledge of its paraphrase. The output of the game is annotated word data, which can be further used as a base in creation of parallel of paraphrase dictionary. The game consist of two mutually communicating parts - the client part, which mostly takes care of displaying the game interface and the server part, which takes care of the actual computation. There were used modern web technologies during implementation, especially client-side JavaScript a server-side Node.js.
Description
Citation
KORIŤÁK, J. Slovní hry jako nástroj pro získání jazykových dat [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2014.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Dr. Ing. Dušan Kolář (předseda) doc. Ing. Zdeněk Kotásek, CSc. (místopředseda) doc. Mgr. Lukáš Holík, Ph.D. (člen) Ing. Petr Matoušek, Ph.D., M.A. (člen) Ing. Michal Španěl, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2014-06-17
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm " E ". Otázky u obhajoby: V sekci 2.8.1 zmiňujete, že vstup uživatele kontrolujete vzhledem ke slovníkové databázi a využíváte přitom stemmingu. O jakou databázi se přesně jedná? Jaký stemmer jste použil? V práci jste to nikde nezmínil. Jak ve hře zacházíte s víceslovnými termíny? Jsou víceslovné termíny přítomny v použitém slovníku?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO