Detekce živosti prstu s použitím různých zdrojů světelného záření

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
D
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce byla vytvořena za účelem zvýšení kvality, bezpečnosti a spolehlivosti biometrických zařízení. Práce se zabývá elektrickými a optickými vlastnostmi prstu. V první části najdete teorii o biometrických systémech, kůži a světlu. Další část se věnuje elektrickým vlastnostem kůže. Třetí část popisuje návrh, implementaci a výsledky testování optických vlastností. Na závěr se můžete dočíst o možných vylepšeních do budoucna.
The purpose of this work was to increase quality, security and reliability in biometric systems. This work presents electric and optical characteristics of a human finger. In the first part of this work you can find a theoretical basis about biometric systems, a skin and light. The next part is devoted to electric characteristics of a human finger. The third part of this work describes design, implementation and results of testing optical characteristics of a finger. In the end you can find information about some of the improvements for the future.
Description
Citation
VANČO, P. Detekce živosti prstu s použitím různých zdrojů světelného záření [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2017.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Ing. Vladimír Janoušek, Ph.D. (předseda) doc. Ing. Peter Chudý, Ph.D., MBA (místopředseda) Ing. Michal Bidlo, Ph.D. (člen) Ing. Zbyněk Křivka, Ph.D. (člen) doc. RNDr. Michal Novák, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2017-06-15
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm " D ". Otázky u obhajoby: Jaký je rozdíl mezi grafy výstupů snímače blíže a dále ke konečkům prstů (viz Obrázek 7.1.)? Jak vypadají grafy několika uživatelů (a falzifikátů) v porovnání s průměrem? Jaké prahy jednotlivých kanálů v algoritmu byly nakonec zvoleny (ideálně v kontextu výstupu několika uživatelů falzifikátů a průměru)? Jaká metoda strojového učení by vhodně nahradila experimentální zjištění vhodného prahu pro jednotlivé kanály?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Přístup k plnému textu prostřednictvím internetu byl licenční smlouvou omezen na dobu 3 roku/let
DOI
Collections
Citace PRO