RODOVÁ, E. Demokratická architektura – Ostrava [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta architektury. .

Posudky

Posudek vedoucího

Palaščak, Michal

"Pro standartní zastavení proluky bylo určující hledání vhodné způsoby a strategie bydlení." Dobrý koncept si zasloužil při zpracování více odvahy.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Přístup studenta ke zpracování A 90 Studentka pracoval dobře v průběhu celeho semestru, pravidelně konzultovala.
Navrhovaná známka
B
Body
85

Posudek oponenta

Chovanec, Libor

Autorka prokazuje schopnost racionálního a koncepčního uvažování. Srozumitelnou formou prezentuje svůj záměr.Potřebuje získat více zkušeností v oblasti navrhování, aby práce získala potřebnou váhu a kvalitu.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Urbanistické řešení A Autorka bakalářské práce věnovala dostatečnou péči rozboru lokality a pozemku na který je navrhovaný záměr bytového domu s podzemním parkováním umisťován.Do stávající proluky je celkem logicky zvolena bloková dostavba, které volbou vhodné modulace vytěžuje dostatečně pozemek i při omezujících limitech území. Navrhovaná dostavba dopomůže harmonizovat stávající zástavbu s vytvořením klidového vnitřního dvora a obytnou zelenou střechou.
Provozní řešení B Území s bytovým domem je provozně vyřešeno vhodně a logicky.Dopravní obslužnost bytového domu bude rovněž zajištěna.Zásadní koncepce rozdělení jednotlivých funkcí domu je přehledná. Byla věnována dostatečná péče skladebné modulaci a koncept tak nabízí flexibilitu při návrhu dílčích dispozic bytů.Koncept centrální chodby se schodištěm a výtahem umožňuje dobrou obslužnost bytů i přístup na navrženou zelenou pobytovou střechu, která má veliký potenciál a může být do budoucna modifikována. Určité rezervy spatřuji v řešení vstupního parteru domu,kdy se hlavní vstup do bytového domu a parteru se službami stává společnou průchozí pasáží s možností volného průchodu do dvora, garáží i domu.Umístění odpadového hospodářství do domu je v určitém pohledu diskomfortní vůči bydlení díky provozní obslužností s ním spojeným. Větší péči by si zasloužila část technického zařízení budov,v projektu je řešena formálně.Nicméně potenciál budovy umožňuje dostatečný prostor pro řešení této provozní problematiky.
Technicko konstrukční řešení B Autorka navrhuje pro bytový dům nosnou konstrukci využívající z velké míry prefabrikaci železobetonových prvků, což je pro daný případ vhodné řešení. Zároveň navrhuje ne zcela běžnou konstrukci obvodového pláště v kombinaci s lepeným keramickým mozaikovým obkladem. Toto technické řešení bude vyžadovat zvýšenou péči jak při návrhu tak při realizaci. Návrh obsahuje výčet skladeb a detailů k řešení objektu, některé z nich však vykazují konstrukční a technické nesrovnalosti.
Architektonické řešení A Návrh vstupuje do daného prostředí jednoduchým a čitelným architektonickým konceptem s velmi výrazným výtvarným řešením. Hmotově se začleňuje a navazuje na stávající části zástavby.Jasný výtvarný koncept může dobře konvenovat s budoucím předprostorem plánové galerie. Méně čitelné jsou z návrhu fasád funkce parteru, to ale připisuji výtvarnému pojetí díla stejně tak jako formální řešení okenních výplní bez členění.Návrh by si zasloužil zpracování objektu v širším kontextu okolní zástavby.
Formální úroveň B Práce má slušnou grafickou úroveň. Obsahuje zákresy a vizualizace vybraných částí, které dobře ilustrují hlavní myšlenky návrhu.Postrádá uliční a dvorní vizualizaci s kontextem okolních budov. Textová část je stručná a v některých ohledech popisuje objekt velmi stroze.Některé části práce vykazují technické nesrovnalosti.
Navrhovaná známka
B
Body
87

Otázky

eVSKP id 142208