ŠULC, T. Metodika pro testování vysokorychlostních FPGA karet [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.

Posudky

Posudek vedoucího

Škorpil, Vladislav

Pan Bc.Tomáš Šulc zpracoval diplomovou práci na téma Metodika pro testování vysokorychlostních FPGA karet. Diplomant navrhl a následně implementoval metodiku určenou pro testování RAM připojených k programovatelným hradlovým polím FPGA na COMBO kartách vyvinutých a vyráběných firmou Invea-Tech. Vývoj uskutečnil ve vývojovém prostředí NETCOPE s pomocí jazyka VHDL. Praktické ověření probíhalo v laboratoři transportních sítí na UTKO FEKT, většinou formou dálkového přístupu. Monitorování připojení k systému ukázalo, že pan Šulc věnoval implementaci nadstandardní čas. Konzultantem práce byl Ing. Martin Žižka z firmy Invea_Tech. Pan Bc. Tomáš Šulc měl o zadanou problematiku od počátku velký zájem a často a vždy vzorně připraven diskutoval jak s konzultantem tak s vedoucím práce. Na schůzky přicházel s vlastními náměty na řešení, příkladně realizoval náměty konzultanta i vedoucího. Předložená práce splňuje požadavky zadání a obecně lze konstatovat, že zpracovává složitou problematiku, která převyšuje základní požadavky na obtížnost diplomové práce.

Navrhovaná známka
A
Body
100

Posudek oponenta

Oujezský, Václav

Stanovené cíle pro diplomovou práci byly splněny a práce je zpracována na požadované odborné úrovni. Text je logicky rozdělen na teoretickou a praktickou část. V teoretické části je uveden popis možností testování pamětí, popis vývojových karet a vývojové platformy. V praktické části je realizován tester pamětí připojených k obvodům FPGA. Byl zde vytvořen funkční modul testeru za pomocí jazyka VHDL, který byl integrován do stávající vývojové platformy. Zde oceňuji řešení aplikačního modulu a zvolený přístup nezávislosti vytvořeného modulu na typu paměťových obvodů. Navazující část tvoří obsluha testovacího modulu vytvořená v programovacím jazyce C, která přebírá formou obsluhy zvyklosti stávající platformy. Také oceňuji provedené závěrečné testování a vytvoření hardwarového testovacího modulu pamětí s možností vkládat jednotlivé typy chyb pamětí. Odevzdané zdrojové kódy jsou bez chyb v syntaxích a výsledkem je syntetizovaný kód v přiloženém souboru práce. Drobnou výhradu mám k okomentování kódu. Někde je použito anglického a někde českého komentáře. Po formální stránce vykazuje text práce mírné nedostatky, především typografického charakteru a překlepy. V textu jsou použity slangové výrazy, jako je například „rozběhat“, nepřesné výrazy „linérnělogaritmickou“, obecné užití výrazu „RAM“, namísto přesného výrazu RWM-RAM. V práci se vyskytují drobné chyby formátování textu a tabulek. Je zde použito nejednotné formy odkazů na obrázek, či kapitolu. Závěr práce je s porovnáním obsahu a odbornosti velice stručný, vystihuje však přínos diplomanta. Práci doporučuji k obhajobě s výslednou známkou A/98 bodů.

Navrhovaná známka
A
Body
98

Otázky

eVSKP id 74263