HÁLA, M. Redoxní elektrodové procesy v gelových elektrolytech s obsahem nanooxidů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2009.

Posudky

Posudek vedoucího

Vondrák, Jiří

Pan Hála zpracoval bakalářskou práci na téma " Redoxní elektrodové procesy v gelových elektrolytech". K řešení problémů přistupoval zodpovědně. Oceňuji jeho rychlé zvládnutí chemické problematiky a elektrochemických měření. Pro další výzkum v této oblasti jsou přínosná další měření, která pan Hála zpracoval nad rámec zadání bakalářské práce. Jedná se především o fyzikjálně - chemické vlastnosti těchto elektrolytů s velkým přídavkem sulfolanu a o křivky tuhnutí různých elektrolytů. Výsledky těchto měření jsou v souladu s obecnými zákonitostmi těchto jevů Práce má poměrně dobrou grafickou úroveň. V textu se vyskytují ale některé chyby, např. Str. 17, odst. 2.6.2 : putují kationty opravdu ke katodě nebo k záporné elektrodě? 2.6.3. Ovlivnění konvekce vibracemi není samovolné, ale je to způsobeno cizím vlivem vyvolaným pohybem elektrolytu str. 18: překlep - kyselina dusičná není NHO3 str.21, odst. 3.3 : "lithiové baterie" jsou chybně MS-WORDEM přepsány na "litinové" str. 26: Al2O4'3 není aluminium, ale když už tak alumina. str. 45: co jsou vodorovné osy v obrázcích? Je to koncentrace LiClO4 nebo sulfolanu? v obr. 8 a 10 je dobře vidět podchlazení obecně: Bylo možno body tání shrnout v nějaké tabulce? Práci doporučuji přijmout k obhajobě a hodnotím stupněm velmi dobře

Navrhovaná známka
B
Body
82

Posudek oponenta

Zatloukal, Miroslav

Předložená bakalářská práce přináší nové poznatky v dané problematice - Redoxní elektrodové procesy v gelových elektrolytech s obsahem nanooxidů.Teoretická část je zpracována přehledně. Výhrady je možné mít k označování kapitol, které má poněkud daleko od technické publikace. Nepřesnosti a některé formulace(kap.3.1.-vodivost elektrolytů, ale v podkapitole 3.1.1. se mluví o vodivosti krystalů), nehledě k nesmyslné formulaci. V experimentální části je popsána příprava vzorků, interpretace by měla být přehlednější - tento systém by vyžadoval samostatný seznam použitých symbolů a značek. V popisu přípravy vzorků je mnoho nepřesností, např. pro zabránění vysoušení vzorků jsem použil exikátor ?? atd. Uspořádání grafických závislostí, řádkování a nepůsobí technickým dojmem. Vlastní měření, které bylo provedeno nad rámec původního zadání, je krokem k zvýšení bezpečnosti litiových článků. Je základem pro další výzkum v oblasti elektrochemických zdrojů proudu. Přes poměrně velké výhrady k vlastní práci s respektováním technického přínosu, doporučuji přijmout práci k obhajobě.

Navrhovaná známka
C
Body
72

Otázky

eVSKP id 15746