ŠTEFÁNEK, M. Bezkontaktní proudový senzor DC a AC proudu nízkých kmitočtů s využitím Wiegandova efektu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2014.

Posudky

Posudek vedoucího

Kubásek, Radek

Student projevoval dostatečnou aktivitu během řešení a pracoval samostatně. Zadání bakalářské práce bylo splněno beze zbytku. Největším přínosem práce jsou kromě konstrukce vlastního senzoru proudu změřené převodní charakteristiky a jejich teplotní závislosti. Je také popsána základní neurčitost měření stejnosměrného proudu. I s přihlédnutím na skutečnost, že student pracoval na novém tématu, které není nikde jinde popsáno, hodnotím práci kladně. Po formální stránce je práce v pořádku, někdy se student vyjadřuje poněkud svým způsobem.

Navrhovaná známka
B
Body
80

Posudek oponenta

Szabó, Zoltán

Student ve své bakalářské práci popisuje problematiku měření proudu pomocí Wiegandova senzoru. Přes počátečního popisu některých tipů senzorů pro měření proudu a následnou rešerši magnetických senzorů postupuje k vlastnímu návrhu zařízení pro ověření Wiegandova efektu. Sice v práci bylo provedeno mnoho měření, ale bohužel nejsou dostatečně popsány. Po formální stránce bakalářská práce obsahuje mnoho chyb, které však nesnižují celkovou technickou stránku předloženého dokumentu. Z výčtu uvádím zásadnější chyby jako: kapitola se začíná s obrázkem, odkaz a popis obrázku nachází za obrázkem, některé tabulky jsou rozděleny na více stran, přičemž druhá část tabulek není popsán, obr. 6.2 a Tab. 6.2 nejsou popsány, chybí obrázek 5.15, popisky obrázků nejsou stejně zarovnané. V práci nejsou dodržena některá typografická pravidla, a to např. spojky na konci řádku, veličiny kurzívou, jednotky nejsou odděleny pevnou mezerou. Z práce postrádám seznam symbolů a zkratek. I přes výše uvedené nedostatky doporučuji práci k obhajobě.

Navrhovaná známka
D
Body
69

Otázky

eVSKP id 73192