MECEROD, V. Mixážní pult s integrovaným mikrofonním předzesilovačem [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.

Posudky

Posudek vedoucího

Kratochvíl, Tomáš

Student měl podle zadání provést kompletní blokový, obvodový a konstrukční návrh mixážního pultu pro audio, který by integroval mikrofonní předzesilovač s nastavitelnou citlivostí a indikací vybuzení, korekční čtyřpásmový zesilovač, možnost připojení externího zařízení a sluchátkový výstup. Téma zadání si zvolil student sám, motivován zájmem stavby mixážního pultu pro vlastní použití. Student pracoval zcela samostatně a na konzultace, při kterých prezentoval vlastní řešení, docházel pravidelně. Mohu konstatovat, že student zvolil vhodné řešení, ve kterém kombinuje známé bloky, které společně vytvářejí nové zařízení cílené na použití při ozvučování. Každý z bloků student samostatně navrhnul, kdy při návrhu vycházel nejen ze známých obvodových řešení, ale také z návrhů a úprav vlastních zapojení. Celé zařízení student také samostatně zkonstruoval, oživil a odměřil, což dokládá ve své bakalářské práci a jejím textu a technických přílohách. Dosažené technické parametry jsou velmi příznivé. Rád bych ocenil samostatnost a příkladný aktivní přístup k řešení bakalářské práce. Práci doporučuji k obhajobě a navrhuji hodnocení - A/92 bodů.

Navrhovaná známka
A
Body
92

Posudek oponenta

Šotner, Roman

Předložená práce pojednává o návrhu jednoduššího typu mixážního pultu pro celkem běžné využití. Student vhodně používá odborných termínů, text je psán s celkovým nadhledem. Práce je rozdělena na část, která podává všeobecné teoretické informace. Ty postupně přechází v konkrétní vybraná zapojení (z literatury) a jejich návrh a simulace na počítači. Následuje část konstrukční, kde je rozebrán návrh desek plošných spojů s komentářem a realizačními poznámkami. Nakonec následuje část experimentální, kde jsou prezentovány měřením získané hodnoty. K práci mám několik připomínek, spíše rad do budoucna. Tabulky měřených hodnot by možná bylo vhodné zařadit až do příloh, grafy a jejich komentář v experimentální části plně postačují, ale asi se jedná o splnění jednoho z bodů zadání tj. prezentovat výsledky formou "standardního protokolu". Srovnání výsledků experimentů a simulací (eventuelně teorie) by bylo vhodné provádět v jednom grafu/obrázku (několik křivek). Závislost THD na úrovni budícího signálu by bylo vhodné také prezentovat graficky. Ve vztazích a symbolickém popisu nejsou používány indexy. Místy jsou uvedené chybné odkazy na obrázky. V textu se vyskytuje minimum hovorových výrazů, překlepů, a dalších chyb. Grafická stránka je perfektní s minimem převzatých obrázků (téměř všechny jsou původní). Navrhuji hodnocení B/ 85 b.

Navrhovaná známka
B
Body
85

Otázky

eVSKP id 52256