BLAHA, J. Výroba prototypu tělesa IP kamery na 3D FDM tiskárně [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2018.

Posudky

Posudek vedoucího

Zemčík, Oskar

Autor v úvodní části zpracoval rešerši problematiky a to jak vlastních ip kamer, tak 3d tisku. Následně se zabývá návrhem variant tělesa kamery a jeho výrobou. Na nejvíce zatěžovaném díle pak autor provedl jednoduchý kontrolní výpočet metodou konečných prvků. V závěru pak zhodnotil vhodnost použití fdm technologie pro obdobné výrobky. Autor pracoval iniciativně a samostatně. Práce splnila zadání a proto ji doporučuji k obhajobě. K práci mám následující výhrady: - Kapitola 2.4 se měla nazývat spíše návrh modelu než výroba. - V tabulce 2.6 jsou špatně uvedeny "teploty tavení", je například nereálné aby teplota tavení byla 96°C a maximální provozní teplota 105°C (ve skutečnosti je u ABS teplota přechodu do tekuté fáze někde nad 200°C). - Vysvětlení anizotropie bych čekal spíše v teoretické části práce. - V ekonomickém zhodnocení je dobré uvést, že cena za provoz tiskárny počítá s výraznou vícestrojovou obsluhou. - Jako pozitivum ABS by bylo dobré uvést snadné opracování a dokončení modelu. - V tab. 3.1 neměl by místo výkonu být spíše maximální/průměrný příkon?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti B
Grafická, stylistická úprava a pravopis A
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu A
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Šeniglová, Hana

Student se zabýval v bakalářské práci návrhem a výrobou tělesa IP kamery. Teoretická část obsahuje informace o používaných IP kamerách, o technologiích 3D tisku a o základních materiálech pro metodu pro 3D tisk. Rešerše je dle mého názoru dobře zpracovaná, částečně však zasahuje i do konstrukčního řešení. Student využívá několika zdrojů k objasnění problematiky. Mohl by ale čerpat nejen z těch elektronických. Pro výrobu byly navrhovány dva různé typy tělesa kamery a několik materiálů. Oceňuji, že výběr finální verze pro tisk byl podložen zjištěnými fakty a simulací zatížení. Dále kladně hodnotím i ekonomické zhodnocení vybrané varianty výroby a její porovnání s jinými použitelnými druhy výroby. Práci doporučuji k obhajobě.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod A
Vlastní přínos a originalita A
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry A
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii A
Logické uspořádání práce a formální náležitosti B
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací B
Navrhovaná známka
A

Otázky

eVSKP id 108308