PŘIBYL, L. Digitální mixážní pult [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2018.

Posudky

Posudek vedoucího

Kubánek, David

Student ke své práci přistupoval aktivně, pravidelně konzultoval a zároveň mnoho problémů vyřešil samostatně. S jeho prací jsem byl spokojen, zejména hodnotím kladně zvládnutí široké problematiky zahrnující analogové a digitální zpracování signálů, napájecí obvody, praktickou konstrukci, mechanické zpracování, laboratorní měření a také nemalou finanční investici za materiál. Bohužel u prvního prototypu nebylo dosaženo předpokládaných parametrů, které však byly nastaveny velmi přísně. Příčinou je zřejmě pronikání rušení vlivem přítomnosti vodičů s digitálními signály blízko analogových a absence dostatečného stínění. Zřejmě by bylo vhodné i optimalizovat rozvod zemí. Přesto může být práce velmi významným krokem ve vývoji funkčního profesionálního zařízení.

Navrhovaná známka
A
Body
95

Posudek oponenta

Krajsa, Ondřej

Student dle zadání navrhl a realizoval digitální mixážní pult, resp. jeho hardwarovou část. Zadání považuji za splněné, samotné zpracování je jak po formální tak po odborné stránce na vysoké úrovni. Samotný text práce je dobře strukturován, nejprve jsou stanoveny požadovaná kritéria, požadavky na konstrukci a ovládání. Dále je popsána architektura navrhovaného zařízení, členění do logických bloků a popsány využívané protokoly. Pak se již student věnuje samotnému popisu zapojení hardware přístroje, která vycházejí z doporučených zapojení výrobců. Popsána je konstrukce šasi přístroje a umístění jednotlivých prvků. Návrh považuji za zdařilý, i když změřené parametry přístroje nejsou zdaleka ideální. V práci postrádám podrobnější rozbor naměřených výsledků, které jsou umístěny jen na CD. Dále v práci postrádám popis zapojení sběrnice I2C k obslužnému PC a testování funkčnosti. Celkově práci hodnotím jako výbornou A/95

Navrhovaná známka
A
Body
95

Otázky

eVSKP id 110169