STAROŇ, M. Zvukové rozhraní pro signálový procesor využívající sběrnice IEEE 1394 [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2009.

Posudky

Posudek vedoucího

Schimmel, Jiří

Cílem práce bylo realizovat připojení modulu rozhraní IEEE1394 k vývojovému modulu s procesorem Motorola řady DSP563xx. Pro tento modul byl na UTKO FEKT vyvinut real-time plug-in systém Audified DSP Solution umožňující zavádění plug-in modulů z PC do DSP pomocí sériového rozhraní, jejich odstraňování a řízení parametrů v reálném čase. Pro vstup a výstup zvukového signálu bylo ale využito kodeků umístěných na vývojovém modulu DSP. Aby bylo možné z PC přenášet i zvukový signál a umožnit tím využití systému Audified DSP Solution i v profesionálních programech pro zpracování zvuku, bylo nutné modul DSP propojit s PC pomocí dostatečně rychlého rozhraní. K propojení byl zvolen modul rozhraní IEEE 1394 DICE od DFM Audio, který umožňuje připojení DSP pomocí směrnice TDM nebo I2S. Původním požadavkem bylo použití sbernice TDM, ale student narazil na řadu těžkostí, které byly díky nedostatečné dokumentaci k modulu DICE a těžkopádnosti komunikace s výrobcem špatně řešitelné. Proto bylo zvoleno rozhraní I2S. Studentovi se nakonec podařilo zprovoznit i rozhraní TDM, ale objevil se problém při integraci kódu do projektu Audified DSP Solution. Celý systém ale funguje při použití rozhraní I2S a tím považuji zadání za splněné. Drobné připomínky mám k formálnímu zpracování práce, např. číslování kapitol až do 4. úrovně atd.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 47/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) A 20/20
Využití literatury A 9/10
Formální zpracování práce A 19/20
Navrhovaná známka
A
Body
95

Posudek oponenta

Přinosil, Jiří

Bakalářská práce je napsaná přehledně s logickou návazností jednotlivých kapitol. V teoretické části je popsán princip signálových procesorů, rozhraní IEEE 1394 a systému AudifiedDSP, kde právě posledně zmíněnému mohlo být věnováno více prostoru. Práce má především praktickou náplň, která nemohla být z důvodu vyžadovaného HW ověřena a součástí obhajoby by tedy mělo být rovněž prokázání funkčnosti navrženého řešení. Cíle práce byly jinak splněny. Po formální stránce se nevyskytuje větší množství překlepů či gramatických chyb a grafická úprava je rovněž odpovídající.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20
Odborná úroveň práce A 46/50
Formální zpracování práce C 7/10
Interpretace výsledků a jejich diskuse A 20/20
Navrhovaná známka
A
Body
93

Otázky

eVSKP id 21581