ŠTĚRBA, V. Maticový sluchátkový zesilovač pro studiový monitoring [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2011.

Posudky

Posudek vedoucího

Kratochvíl, Tomáš

Bakalářská práce se zabývá návrhem maticového sluchátkového zesilovače pro studiový monitoring, který je vybaven maticí 4 vstupů a 4 výstupů s možností individuálního propojení v dané matici a nastavení hlasitosti různých zdrojů signálu a výstupů. Celé zařízení je navrženo z diskrétních bloků a běžných součástek a součástí návrhu je i komplementární koncový zesilovač malého výkonu pro poslech přes studiová sluchátka. Zvolené řešení kombinuje poměrně známá zapojení z analogové audio elektroniky (zapojení nízkošumových IO, frekvenční filtry apod.), celkově však vytváří novou funkční jednotku, včetně samostatného napájecího zdroje, jejíž funkčnost byla studentem doložena laboratorním a experimentálním měřením. K práci mám výhrady spíše formální, a to ve formulaci některých výrazů (např. „mix“) a odborných pasáží a dále k použití některých převzatých obrázků s kombinací českého a anglického textu z vybraných katalogových listů (např. zejména tabulky k použitým IO). Student pracoval zcela samostatně a na konzultace téměř nechodil. K finálnímu textu práce jsem bohužel neměl mnoho času se vyjádřit. Přesto, z předložené bakalářské práce, blokového a schématického návrhu a konstrukčních podkladů je zřejmé, že student předložil poměrně kvalitní práci. Zadání považuji za splněné a vypracování hodnotím na dobré úrovni.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání B 42/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) C 15/20
Formální zpracování práce C 15/20
Využití literatury A 10/10
Navrhovaná známka
B
Body
82

Posudek oponenta

Petržela, Jiří

Předložená práce se zabývá kompletním návrhem maticového audio zesilovače. Student zvolil velice jednoduchou plně analogovou koncepci, kterou realizoval formou funkčního vzorku. Po formální stránce nemám k práci výhrady, je v ní jen minimum nepřesností a překlepů. Po obsahové stránce je stručná a věcná, při použití standardního řádkování a velikosti texu by se její rozsah ještě zredukoval. Z tabulek 1 až 4 z katalogového listu by stačilo vypsat podstatné parametry použitých tranzistorů, některé obrázky (zejména výsledky simulací) jsou obtížně čitelné. Z principiálního hlediska by na vstupní svorku IN na obrázku 6 měl být připojen rezistor. Za poměrně zdařilou považuji praktickou část práce, podle přiložených fotografií vypadá audio mixer velice dobře. Experimentální ověření však mohlo být detailnější, postrádám informace o přeslechu mezi kanály.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 18/20
Odborná úroveň práce B 40/50
Interpretace výsledků a jejich diskuse B 17/20
Formální zpracování práce B 8/10
Navrhovaná známka
B
Body
83

Otázky

eVSKP id 39296