PRIŠČÁK, J. Elektrochemické vlastnosti záporné elektrody tvořené přírodním a expandovaných grafitem [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2019.

Posudky

Posudek vedoucího

Libich, Jiří

Student Juraj Priščák se ve své práci věnuje tématu přírodního grafitu v aplikaci záporných elektrodovým materiálům pro lithium-iontové systémy. Po obsahové stránce nemám k práci připomínek, práce obsahuje všechny nutné teoretické poznatky spolu s popisem použitých metod/technik. Získané výsledky jsou srozumitelně publikovány a zhodnoceny Práce po formální stance obsahuje řadu nedostatků, mezi nimi jsou i věcné chyby např. strana 25. tvrzení že lithium-iontové akumulátory jsou ve stádiu výzkumu, není pravdivé. - Chybná posloupnost číslování obrázků str. 24 - Ne příliš šťastné formátování textu jako např. odstavec „Rozpouštědlo“ str. 33 - Periodicky se opakující chyby: Chybí citace obrázku v textu jako např. Obr. 4-3 str. 34 - Periodicky se opakující chyby: Špatně umístěný popis tabulky např. Tabulka 4-1 na str. 35 Práci se zdroji hodnotím jako dostatečnou. Student zodpovědně a samostatně pracoval v laboratoři, pravidelně konzultoval získané výsledky a jevil zájem o problematiku. Student splnil zadání své bakalářské práce a jeho bakalářskou práci doporučuji přijmout k obhajobě s hodnocením 78 bodů, známka C

Navrhovaná známka
C
Body
78

Posudek oponenta

Máca, Josef

Pan Juraj Priščák zpracoval bakalářskou práci na téma Elektrochemické vlastnosti záporné elektrody tvořené přírodním a expandovaným grafitem. Bakalářská práce v rozsahu 64 stran včetně příloh začíná objevem elektrické energie, dále popisem a vývojem baterií a popisem elektrodových hmot. Vlastním záporným elektrodovým hmotám, na které je práce zaměřena, je věnována poměrně malá část teoretického úvodu. Tvrzení, že lithiový akumulátor je technologie ve stádiu výzkumu, není příliš šťastná formulace. Na obrázku 2-6 (který následuje až po obrázku 2-7) se nachází prizmatický akumulátor v textu se, však píše, že se jedná o battery pack. Praktická část porovnává dva typy uhlíkových materiálů a to přírodního grafitu 280H a expandovaný grafit. Změřené výsledky jsou zajímavé a pomáhají pro bližší charakterizaci záporných elektrod pro lithum iontové akumulátory. Je škoda, že pan Priščák výsledkům nevěnoval více pozornosti. Kapitola 5 je vlastně jen přehled změřených grafů a tabulek bez jakéhokoliv komentáře nebo vysvětlení k jednotlivým průběhům nebo vypočteným hodnotám. Zhodnocení výsledků je pak ve třech odstavcích na stránce 57. V práci se také nachází mnoho nedostatků z pohledu technického textu. Téměř absolutní absence odkazů na obrázky a tabulky v textu, popis tabulek pod tabulkou, pořadí literatury neodpovídá pořadí výskytu v práci, patkové písmo v nadpisech, překlepy např. Kolumbijská účinnost atd. Seznam literatury odpovídám rozsahu pro bakalářskou práci, bohužel nacházejí se zde i odkazy na nerecenzované zdroje typu wikipedie. I přes tyto nedostatky je vědecký přínos práce dobrý, zadání bakalářské práce bylo splněno v plném rozsahu a proto práci doporučuji k obhajobě.

Navrhovaná známka
C
Body
70

Otázky

eVSKP id 119391