ŠKRINIAROVÁ, N. Mechanická odezva dlouhými vlákny vyztuženého polymerního kompozitu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta chemická. 2014.

Posudky

Posudek vedoucího

Čech, Vladimír

Studentka nastudovala problematiku polymerních kompozitů a vybraných mechanických zkoušek. Prokázala technické a technologické schopnosti při výrobě kompozitních vzorků a jejich testování. Nepodařilo se jí však prokázat vyztužovací schopnost uhlíkových vláken s komerční povrchovou úpravou. Studentku chválím za časté konzultace řešené problematiky. Nicméně, časový skluz před dokončením experimentálních prací měl vliv na výslednou kvalitu diplomové práce.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání C
Studium literatury a její zpracování B
Využití poznatků z literatury C
Kvalita zpracování výsledků C
Interpretace výsledků, jejich diskuse C
Závěry práce a jejich formulace C
Využívání konzultací při řešení práce A
Celkový přístup k řešení úkolů C
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Prokeš, Jan

Kapitola "Výsledky a diskuze" začíná na straně 36 třístránkovou sérií tabulek a grafů, přičemž první a jediný odstavec, který tyto grafy popisuje je až na konci strany 38. Chybí jakýkoliv úvodní text, případně mělo být obrácené pořadí textu 38 a grafů. Čím si studentka vysvětluje to, že u vzorků s 30% vláken s komerční úpravou je smyková pevnost výrazně nižší než u vzorků s 40% a 50% stejných vláken (viz graf 4.7 na straně 42, resp. graf 4.15 na str.50) Měřila studentka smykovou pevnost nevyztužené pryskyřice? Pokud ne, z jakého to bylo důvodu? Čím si studentka vysvětluje změnu způsobu porušení mezi vzorky se skleněnými vlákny s komerční povrchovou úpravou a bez úpravy? (viz texty pod grafy 4.7 a 4.8). Bylo možné najít rozdílný způsob porušení u vzorků s 30% a 40% nebo 50% skleněných vláken s komerční úpravou? (Jsou tam uvedeny 2 způsoby.) Bylo rozdělení vláken v průřezu vzorku rovnoměrné? Číslování vzorků v grafu 4.16 a tabulce 4.12 na str.51 a dále v grafu 4.17 a tabulce 4.13 na straně 52 se liší. Čím si studenta vysvětluje rozdíl mezi predikcí a naměřenými daty v grafu 4.27 na str.62 V Brně dne: 26.5.2014

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A
Logické členění práce A
Kvalita zpracování výsledků A
Interpretace výsledků, jejich diskuse B
Využití literatury a její citace A
Úroveň jazykového zpracování A
Formální úroveň práce – celkový dojem A
Závěry práce a jejich formulace A
Navrhovaná známka
A

eVSKP id 67568