MUSÁLEK, M. Navigace pomocí laserového scanneru pro reklamní robot FEKT VUT v Brně [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2012.

Posudky

Posudek vedoucího

Florián, Tomáš

Student pracoval spíš samostatně a konzultací příliš nevyužíval. Úsilí studenta mohu posoudit pouze podle konzultací, které byly úměrné k blížícímu se konci semestru. Na konzultace chodil student vždy připraven a byl iniciativní. Při vypracovávání projektu se setkal s několika problémy, které nakonec překonal. Musel naimplementovat komunikační protokol, který již ani výrobce neměl k dispozici. Bylo nutné jej tedy odposlechnout. Student nad rámec zadání vytvořil simulaci, ve které zkoušel navržené algoritmy. Při převodu na reálná data ze skeneru se setkával s dalšími drobnými problémy, které ale nakonec zvládl. Student projevil bakalářské schopnosti a navrhuji klasifikaci C, 78 bodů.

Navrhovaná známka
C
Body
78

Posudek oponenta

Burian, František

Zadání pro studenta Martina Musálka patří co do rozsahu požadovaných znalostí i do objemu času, který musel student vynaložit na řešení, k těm náročnějším. Studentovi se i přes tuto zvýšenou zátěž podařilo splnit zadání ve všech bodech. Pokud budu hodnotit čistě odbornou znalost studenta z textu práce, musím jednoznačně prohlásit, že splnění mnoha úkolů na něj kladených vyžadovalo mnohé znalosti, za které by se nemuseli stydět někteří nastávající inženýři. Student v práci velmi povrchně popsal svůj simulační program, ve kterém ladil své algoritmy a ve kterém vidím velké množství studentova úsilí a získaných znalostí. Velmi negativně však musím hodntit formální stránku práce. Práce je psána velmi ležérní formou, bez dodržování jednotného stylu, který by odpovídal kvalitě vysokoškolské kvalifikační práce. Práce na různých stranách obsahuje různé řádkování, různé fonty i řezy písma. Standardní názvy kapitol byly "přejmenovány" na názvy, pod kterými lze jen vzdáleně hledat jejich význam. Jako příklad postačí stránka se seznamem literatury (s.41), kterou student přejmenoval na "Zdroje". Uvnitř práce se velmi často objevují nespisovné výrazy, místy až slangové povahy. Práce je strukturována velmi chaoticky, student v ní popisuje ve zvýšené míře problémy, které se mu nepodařilo během řešení vyřešit, místo toho, aby detailněji popsal vše, co musel během řešení pochopit a implementovat do software. Závěr vlastně neshrnuje výsledek studentovy práce, ale budoucí práci na problémech, se kterými se setkal. Student v práci též velmi neochotně cituje své zdroje, zejména obrazové materiály. Vlastní citace je díky jinému stylu citací velmi nepřehledná a snadno se ztratí v textu. Přesto mohu prohlásit práci jako původní. Práce na mě celkově působí spíše jako laboratorní deník, který dokumentuje historické konsekvence všech experimentů, které na projektu započaly. Deník, ve kterém lze nalézt bohatý zdroj inspirace pro dlouhé zimní večery. S přihlédnutím k faktu, že studentovi reálná navigace v interiéru funguje musím soudit že práce svědčí o bakalářských schopnostech studenta. Práci hodnotím stupněm D a doporučuji ji k obhajobě.

Navrhovaná známka
D
Body
65

Otázky

eVSKP id 51681