DOLEČKOVÁ, H. Návrh rozvoje systému odměňování zaměstnanců konkrétního střediska vybrané společnosti [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2021.

Posudky

Posudek vedoucího

Kruntorádová, Markéta

Zaměřením jde o závěrečnou práci na běžné téma. Autorka využívá při jeho zpracování obecně známých metod a postupů. Při jeho řešení prokázala teoretické i praktické znalosti a schopnost pracovat s odbornou literaturou. Práce je srozumitelná. Výsledky je možné využít v dané společnosti. Závěrečná práce je zpracovaná standardním způsobem a drobné nedostatky ve formálních náležitostech práce, uspořádání práce a ekonomickém vyhodnocení navrhovaných změn neovlivňují výsledky práce.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod D
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků C
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň D
Práce s informačními zdroji, včetně citací B
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Konečný, Štěpán

Diplomová práce se zabývá systémem odměňování pracovníků ve vybrané společnosti a snaží se přinést návrhy směřující k jeho rozvoji. Teoretická část je co se týče rozsahu velmi krátká a má pouze 8 stran. Zejm. v kapitole 1.3 Celková odměna pak chybí podrobnější popis jednotlivých způsobů odměňování pracovníků a jsou popsány jen jejich obecné kategorie. Analytická část je naopak na velmi dobré úrovni, detailně jsou popsány všechny podstatné aspekty odměňování ve vybrané společnosti skrze interní dokumenty, na něž navázala analýza spokojenosti se systémem odměňování, z jejíž počátečních odstavců jsem si nebyl jist, zdali výzkum byl proveden diplomantkou či firmou někdy v minulosti. Co mě zde zaujalo byla autorčina pobídka pro vyplnění ze strany zaměstnanců ve formě daru pro útulek. Dotazník odpovídá tematických oblastem z teoretické části, nicméně část otázek v dotazníku (např. č. 7, 11, 23) má vícečetné (složené) otázky, které mohou být chápány různě a bylo by vhodnější je rozdělit). Polostrukturovaný rozhovor s řadovou zaměstnankyní je poměrně stručný, daleko zajímavější a informačně bohatší pak vnímám rozhovor s HR manažerkou. Zcela jsem nepochopil graf na str. 60, kde mi chybí popis osy + je zde dvojnásobné množství údajů než jejich názvů. Návrhy jsou poměrně dobře zpracovány jak po finanční, tak časové stránce, pochybnosti mám jen u návrhu příspěvku na EMS cvičení, který na mě působí více jako marketingový materiál nežli návrh (nehledě na to, že ze studií, které jsem o efektivitě EMS četl nevyplynul žádný ze zmiňovaných efektů). Otázka k obhajobě: 1. Ve výzkumu Vám vyšla velmi vysoká spokojenost zaměstnanců s benefity (cca 93 %) i s výší mzdy (cca 80 %). Nápad zabývat se tématem rozvoje odměňování v této firmě vzešel od Vás či ze strany firmy? 2. Nízká oblíbenost u poukázek na rekreaci a wellness se v průběhu posledního roku dala očekávat (tab. 8 na str. 49). Má cenu tedy uvažovat o rozšíření jejich nabídky, když možná ta nespokojenost byla způsobena tím, že tento benefit pracovníci prakticky nemohli využít?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů B
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků C
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň C
Práce s informačními zdroji C
Navrhovaná známka
C

eVSKP id 134961