HRŮZEK, J. Návrh elektroniky a řízení pro tester zařízení s dotykovým panelem [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta strojního inženýrství. 2022.

Posudky

Posudek vedoucího

Krejsa, Jiří

Pan Jan Hrůzek se ve své práci věnuje návrhu elektroniky a řízení pro tester dotykových obrazovek. K vlastní činnosti diplomanta nemám výhrady, nicméně vlastnímu textu práce mohlo být věnováno více času. Cíle práce byly splněny navzdory složité situaci v dostupnosti procesorů. Pan Hrůzek pracoval samostatně a iniciativně, postup činností řádně konzultoval a řídil se doporučeními vedoucího i dalších expertů. Jeho práci hodnotím jako velmi dobrou, tedy známkou B.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání A
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod B
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry B
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti A
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací A
Samostatnost studenta při zpracování tématu B
Navrhovaná známka
B

Posudek oponenta

Bednařík, Josef

Pan Hrůzek se ve své DP zabývá návrhem zařízení pro testování dotykových panelů. Jedná se o týmovou práci, v níž autor zodpovídá za návrh elektroniky a realizaci komunikačního rozhraní s obslužným PC. V práci postrádám kapitolu pojednávající o požadavcích na výsledný produkt. Z rešeršní části by měla vzejít volba jednotlivých komponent vzhledem k požadavkům na výsledný produkt, ale v případě, že požadavky nejsou jasně specifikovány, tak nelze s jistotou říci, zda volba komponent byla optimální. V teoretické části se student věnuje analýze dostupné sensoriky a aktuátorů, včetně výběru řídící jednotky. Po provedené rešerši následuje volba jednotlivých komponent společně s volbou komunikačního rozhraní s obslužným PC. V praktické části se student nejprve věnuje tvorbě DPS, kde pojednává o propojení veškeré senzoriky a akčních členů s řídící jednotkou. Následuje kapitola zabývající se komunikačním rozhraním mezi zařízením a počítačem, včetně tvorby SW v Pythonu pro řízení jednotlivých periferií. Kapitola 5-Komunikace s obslužným PC na mne obecně působí lehce odbytě, kde bych očekával vyšší verbozitu při tvorbě Python knihovny a použití objektově orientovaného programování při návrhu SW. Závěrečná kapitola analyzuje limitace zařízení pro některé typy dotykových pohybů a posuzuje případné HW změny potřebné pro zvýšení univerzálnosti celého zařízení. V práci se občas objevují pravopisné chyby a nesprávné reference k obrázkům, nicméně práce je čtivá a věcná. I když je práce svým rozsahem nepříliš obsáhlá, student poměrně srozumitelně a přímočaře interpretuje její obsah. Výjimkou jsou výše zmíněné kapitoly, které by si vyžadovaly větší obsáhlost. Vzhledem k faktu, že komunikační rozhraní je předmětem dvou cílů práce a vzhledem k výše zmíněným nedostatkům hodnotím práci jako dobrou - C.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků a cílů zadání B
Postup a rozsah řešení, adekvátnost použitých metod C
Vlastní přínos a originalita B
Schopnost interpretovat dosaž. výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Využitelnost výsledků v praxi nebo teorii B
Logické uspořádání práce a formální náležitosti C
Grafická, stylistická úprava a pravopis B
Práce s literaturou včetně citací A
Navrhovaná známka
C

Otázky

eVSKP id 136984