HUBENÝ, M. Zabezpečovací systém RD - logika stavového automatu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2010.

Posudky

Posudek vedoucího

Fiedler, Petr

Zadání bylo přiměřeně složité, student se musel seznámit s problematikou návrhu aplikací pomocí stavových automatů v prostředí IAR VisualStudio a také s problematikou vývoje aplikací pro platformu MSP430. Student pracoval aktivně a iniciativně, konzultace vyžadoval v přiměřené míře a byl na konzultace vždy připravený. Vyvinuté stavové automaty byly jednotlivě ověřeny na vývojovém kitu pro MSP430. Z důvodu omezení demoverze vývojového prostředí IAR nebylo možné z objektivních důvodů odladit aplikaci jako celek. Student v práci uvádí, že z časových důvodů nevyvinul automat pro režim StayD, avšak tento režim komplikovaný nebyl v zadání požadován. Zadání bylo splněno v plném rozsahu a práci hodnotím jako výbornou.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění zadání A 45/50
Aktivita během řešení a zpracování práce (práce s literaturou, využívání konzultací, atd.) B 17/20
Formální zpracování práce A 18/20
Využití literatury A 10/10
Navrhovaná známka
A
Body
90

Posudek oponenta

Polách, Petr

Zadání práce lze hodnotit jako přiměřeně náročné. Z výsledného dokumentu je patrné, že se student dobře zorientoval v obecné problematice elektronických zabezpečovacích systémů. Přestože však přímo v doporučené literatuře zadání vedoucí uvádí ČSN, nepoužil student žádnou českou / evropskou normu pro zabezpečovací systémy (vyjma interní podnikové normy firmy Jablotron). Uvítal bych také rozpracovaný přehled dostupných komponent včetně např. hrubého cenového porovnání. Z teoretické části postrádám alespoň krátkou sekci věnující se stavovým automatům obecně. Student předkládá pouze rychlý a podle mého názoru nedostatečně obsáhlý komentář ke způsobu programování stavových automatů v simulačním prostředí IAR VisualState. Obecné informace (i třeba ve smyslu odkazu na patřičnou literaturu) zcela chybí. Pozitivně naopak hodnotím to, že student promyslel a navrhnul řadu stavových automatů pro různé možné (základní) režimy zabezpečovacího zařízení. Vytýkám však to, že v textu se v implementační části student věnoval jen ideovému popisu použitých funkcí (akčních i podmínkových), pro čtenáře neznalého použitého vývojového a simulačního prostředí je však orientace ve zdrojovém C kódu dost obtížná, protože celkový popis provázanosti či grafický vývojový diagram chybí. Mohl zde být uveden např. na úkor několika stránek věnujícím se popisu rozhraní simulátoru při nastavování compileru, debuggeru apod. Formálně práce obsahuje určité množství překlepů, nicméně je vyhovující.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění požadavků zadání A 20/20
Odborná úroveň práce B 40/50
Formální zpracování práce A 9/10
Interpretace výsledků a jejich diskuse B 17/20
Navrhovaná známka
B
Body
86

Otázky

eVSKP id 30829