VILÍMEK, T. Stanice pro logování teploty a vlhkosti [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. 2015.

Posudky

Posudek vedoucího

Szabó, Zoltán

Při řešení semestrálního projektu student prokázal znalosti v oblasti programování mikrokontrolérů, seznámil se s metody měření teploty a vlhkosti vzduchu, ukládání dat na flash disk a s komunikací přes USB rozhraní. Pro testování sestavil kompletní přípravek z modulů Arduino podle zadání, na kterém odladil program pro finální zařízení a taky program pro komunikace s PC. Následně přípravek navrhl a realizoval. V práci postupoval samostatně a se zájmem o zpracovávanou problematiku. Vytknout mohu pouze několik formálních nedostatků a poměrně stručný popis dosti rozsáhlé práce, kterou věnoval realizaci a oživení přípravku. Student řešení projektu pravidelně konzultoval. Požadavky zadání splnil. Dosažené výsledky a celkový přístup studenta k řešení práce hodnotím pozitivně.

Navrhovaná známka
A
Body
91

Posudek oponenta

Marcoň, Petr

Student ve své bakalářské práci úspěšně navrhl zařízení pro měření, zobrazování a ukládání dat ze čtyř senzorů teploty a jednoho senzoru vlhkosti. Teoretická část práce obsahuje obecný popis hardwarových prvků, které byly použity pro testování a pro výslednou realizaci zařízení. V praktické části je charakterizováno realizované zařízení a jeho ovládání. Student zde také popisuje programování mikrokontroléru ATMega328 a také program pro PC, který byl vytvořen v prostředí Microsoft Visual Studio 2012. Bohužel vložené ukázky kódu jsou bez komentářů. Praktickou stránku práce student zvládl výborně. Stinnou stránkou bakalářské práce je nedostatečný popis finálního realizovaného výrobku. Rovněž práce obsahuje řadu formálních chyb, jako jsou např. překlepy, nekvalitní obrázky, chybějící mezery před jednotkami, někdy se v práci objeví veličina kurzívou, jindy zase jednotka a naopak. Nezdařilé je také odkazování na obrázky téměř v celé práci, např.: „Technologie flash 1.14 využívá…“, „SPI 1.15 je sériová periferní sběrnice…“. Rovněž by bylo vhodné, a to zejména v kapitole 1.5.1, odkazovat na primární zdroje literatury. Obvodová schémata použitá v práci působí nekonzistentně, protože některá jsou kreslena podle americké normy, některá podle evropské normy (viz různá schématická značka odporů). Doporučil bych jednoduché obvody do práce překreslit a ne jen vložit. Student zadání splnil. I když je práce po praktické stránce velmi zdařilá, navrhuji kvůli nedostatkům popsaným výše 81 B.

Navrhovaná známka
B
Body
81

Otázky

eVSKP id 85287