BLÁHOVÁ, A. Návrh rozvoje cestovního ruchu a jeho dopad na podnikání v Hostýnsko-vsetínské hornatině [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská. 2014.

Posudky

Posudek vedoucího

Mráček, Pavel

Práce se zabývá rozvojem cestovního ruchu v oblasti Hostýnsko-vsetínské hornatiny. Autorka zde prokazuje schopnost prakticky aplikovat teoretické poznatky. V analytické části vhodně popisuje produkt cestovního ruchu dané oblasti. Kapitolu 2.2.5 „Geocaching“ by bylo zajímavé a vhodné doplnit také informaci, jak je na tom s geocachingem Hostýnsko-vsetínská hornatina. V návrhové části autorka navrhuje členění (segmentaci) zákazníků do kategorií, které jsou dobrým podkladem pro další stanovení vhodných produktů CR a následné komunikace. Dále návrhová část práce obsahuje návrhy na rozšíření nabídky cestovního ruchu v dané oblasti, které vycházejí z analýz a také z trendů objevujících se v CR. Návrh v kapitole 3.3.2 „Objevování Hostýnsko-vsetínské hornatiny prostřednictvím geocachingu„ by bylo vhodné doplnit o místa, která by autorka navrhla zviditelnit prostřednictvím geocachingu. V návrhové části se také autorka zamýšlí nad možností získání finančních prostředků potřebných pro rozvoj cestovního ruchu. V této kapitole (kap. 3.7 Získání finančních prostředků) by nebylo od věci zvážit motivaci pro dobrovolné platby obyvatel obcí na podporu cestovního ruchu a sním spojených aktivit. Práci hodnotím jako přínosnou a po podrobnějším rozpracování jednotlivých návrhů by mohla sloužit jako vhodný vzor pro rozvoj cestovního ruchu v dané lokalitě. Práci doporučuji k obhajobě. Otázka k obhajobě: Která místa (a proč) byste navrhla jako vhodná pro návrh z kapitoly 3.3.2 „Objevování Hostýnsko-vsetínské hornatiny prostřednictvím geocachingu„?

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů D
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod C
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků C
Uspořádání práce, formální náležitosti, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň B
Práce s informačními zdroji, včetně citací B
Navrhovaná známka
C

Posudek oponenta

Špiler, David

Autorka ve své práci analyzuje problematiku rozvoje cestovního ruchu v Hostýnsko-vsetínské oblasti. Bakalářská práce je strukturovaná na teoreticko-aplikační část. Jednotlivé kapitoly na sebe navazují a z práce vyplývá, že autorka dovede získané teoretické vědomosti uplatnit v praktické části práce. Kvalita rozpracování literatury je na dobré úrovni, autorka využívá především české zdroje, avšak v poměrně velké šíři. Stylistiku práce hodnotím rovněž pozitivně, avšak celkový dojem práce ruší drobné chyby v úpravě textu. Zvláště vydařená je kapitola 2.5 zaměřená na SWOT analýzu, kde autorka vyzdvihuje silné stránky a příležitosti vybrané oblasti a rovněž předkládá slabé stránky a případné hrozby. Pro větší přínos práce, mohla autorka rozpracovat také návrhy, vedoucí k odstranění slabých stránek oblasti. Pozitivně hodnotím také kapitolu 2.2, kde autorka popisuje turistické cíle a zajímavosti oblasti, které při dobře zvolené propagaci, předložené v Návrhové části práce, by mohly přispět k rozvoji cestovního ruchu v Hostýnsko-vsetínské oblasti.

Dílčí hodnocení
Kritérium Známka Body Slovní hodnocení
Splnění stanovených cílů C
Zvolený postup řešení, adekvátnost použitých metod B
Schopnost interpretovat dosažené výsledky a vyvozovat z nich závěry C
Praktická využitelnost výsledků B
Struktura práce, použitá terminologie a odborná jazyková úroveň A
Práce s informačními zdroji C
Navrhovaná známka
B

Otázky

eVSKP id 70470