Kvalitativní metriky zdrojového kódu v jazyce Java

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
F
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Pro kontrolu a zlepšovaní kvality zdrojového kódu musí být zaveden systém, který se skládá z kvantitativních metrik a jejich analýzy. S použitím metrik kvality softwaru, které reprezentují, jak dobře je zdrojový kód napsán, lze hodnotit zdrojový kód. Na základě tohoto hodnocení může kód splňovat nebo nesplňovat stanovená kritéria, která mohou být použita pro mnohá účely. Daný výzkum prezentuje program vyvinutý na základě identifikovaných vlastností kódu a souvisejících metrik, metod používaných při tvorbě programu a výsledků testů založených na projektech s otevřeným zdrojovým kódem.
In order to measure and improve code quality, there needs to be a system in place consisting of quantitative metrics and their analysis. With software quality metrics that represent how well source code is written, source code can be evaluated. Based on this evaluation, code may meet or not meet the criteria set, which may be used for many purposes. The current research shows the program developed based on identified code qualities and related metrics, methods used in creating the program, and test results based on open-source projects.
Description
Citation
SHERSTOBITOV, V. Kvalitativní metriky zdrojového kódu v jazyce Java [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2020.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
en
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Ing. Richard Růžička, Ph.D., MBA (předseda) doc. RNDr. Dana Hliněná, Ph.D. (místopředseda) Ing. Bohuslav Křena, Ph.D. (člen) Ing. Zbyněk Křivka, Ph.D. (člen) Ing. Michal Španěl, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2020-08-27
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Oponent hodnotil práci stupněm 4F, protože v práci chybí zhodnocení experimentálních výsledků. Student nedokázal vyvrátit výtky oponenta. Komise shledala nedostatky práce natolik závažné, že se práci rozhodla hodnotit jako nevyhovující. Otázky u obhajoby: Jaké konkrétní kroky byste musel provést, abyste ve vašem projektu dosáhl hranice "Maintainability Index" alespoň 100? Proč v práci nemáte obrázky, které jste prezentoval během obhajoby?
Result of defence
práce nebyla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO