Počítání vozidel ve statickém obraze

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Úkolem této práce je porovnání modelů konvolučních neuronových sítí určených k počítání vozidel ve statickém obraze pomocí odhadu hustoty se zaměřením na rozdílné velikosti objektů ve scéně. Celkem byly vyhodnoceny čtyři modely - Scale Pyramid Network, Scale-adaptive CNN, Multi-scale fusion network a CASA-Crowd. Vyhodnocení proběhlo na třech datových sadách - TRANCOS, CARPK, PUCPR+. Nejlepších výsledků dosáhl model Scale Pyramid Network. Na datové sadě TRANCOS dosáhl v metrice Mean Absolute Error hodnoty 5,44 a v metrice GAME(3) hodnoty 9,95.
The goal of this work is to compare models of convolutional neural networks designed to count vehicles in a static image using density estimation with a focus on different sizes of objects in the scene. A total of four models were evaluated - Scale Pyramid Network, Scale-adaptive CNN, Multi-scale fusion network and CASA-Crowd. The evaluation was done on three data sets - TRANCOS, CARPK, PUCPR+. Scale Pyramid Network achieved the best results. The model reached 5.44 in the Mean Absolute Error metric and 9.95 in the GAME(3) metric on TRANCOS dataset.
Description
Citation
VÁGNER, F. Počítání vozidel ve statickém obraze [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2022.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
prof. Dr. Ing. Pavel Zemčík, dr. h. c. (předseda) doc. Ing. Lukáš Burget, Ph.D. (místopředseda) doc. Mgr. Lukáš Holík, Ph.D. (člen) Ing. Tomáš Martínek, Ph.D. (člen) doc. Ing. Petr Matoušek, Ph.D., M.A. (člen)
Date of acceptance
2022-06-14
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm C. Otázky u obhajoby: Vysvětlete význam křížového vyhodnocení v Kap 5.5. Proč vyhodnocovat model na datasetu, který má diametrálně odlišný charakter než pro který byl trénován? Z Kap. 4.4 - 4.6 plyne, že ground truth mapy pro každou síť jsou generované s jinou sigmou. Jaký je k tomu důvod? Není sigma spíše vlastnost vstupního datasetu (podle velikosti aut) a ne architektury sítě? Jak jste volil hyperparametry trénování (zejména learning rate) pro jednotlivé experimenty? V textu se uvádí přímo čísla, ale už ne jak se k nim došlo.
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO