Rozpoznávání objektů v obrazech

No Thumbnail Available
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se zabývá řešením rozpoznávání objektů v obraze. Cílem bylo vytvoření programu, který bude schopný objekty v obraze rozpoznat. Postupně popisuje jednotlivé kroky zpracování nasnímaných dat. Stručně popisuje předzpracování obrazu, následně se zabývá podrobněji segmentací dat, popisem segmentovaných částí a následnou klasifikací objektů. Popisuje algoritmy a metody, které jsou pro jednotlivé kroky použitelné.
This thesis is about solving a problem of recognition of objects in pictures. The aim was to create a program that will be able to recognize objects in an image. Describes progressively step by step processing of image data. Shortly describes preprocessing of image, after that describes in detail segmentation, description of segmented data and classification of objects. Describes algorithms and methods that are applicable for each step.
Description
Citation
NEDOMA, D. Rozpoznávání objektů v obrazech [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2013.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Ing. František Zbořil, CSc. (předseda) doc. Ing. Vladimír Janoušek, Ph.D. (místopředseda) Ing. Vladimír Bartík, Ph.D. (člen) Ing. Michal Bidlo, Ph.D. (člen) doc. Ing. Peter Chudý, Ph.D., MBA (člen)
Date of acceptance
2013-06-12
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm B. Otázky u obhajoby: V pod-kapitole 5.4.1 používáte funkci f(i,j) aniž by jste explicitně definoval její význam. Jedná se o funkci f  popsanou v kapitole 4 (vzorec 4.1) anebo o obrazovou funkci f  popsanou v pod-kapitol 4.2? Jak je tato funkce  f(i,j)  určena? V kapitole 9 uvádíte, že adaptivní prahování je velice pomalé, šlo by tento proces paralelizovat tak aby se celý významně zrychlil?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO