Fingerprint Damage Simulation

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Cílem této práce je návrh a implementace aplikace pro simulaci poškození umělého otisku prstu. Při studiu jsem se soustředil hlavně na projekt SFinGe, který je průkopníkem v této oblasti. Specifikoval jsem přesněji oblast zájmu na optický či kapacitní senzor a poškození otisků prstů v závislosti na tlaku a vlhkosti, poškození a pošpinění senzoru a deformaci pokožky. Navrhl jsem způsob implementace těchto vlivů poškozujících umělý otisk prstu tak, aby se lépe podobal reálným otiskům. Tyto metody využívají morfologické operátory a model plastického zkreslení u otisků prstů. Výsledky nejúspěšnějších metod mají o 62.5% horší skóre v komerčním produktu oproti originálu a o jednu třídu horší hodnocení dle normy pro kvalitu obrazu otisku prstu. Přínosem této práce je tedy poškození umělých otisků tak, že prokazatelně dosahují horších výsledků než originál a návrh aplikace, která umožňuje rozšíření o další metody.
The goal of this thesis is to design and implement an application for the synthetic fingerprint damage simulation. When I studied the literature, my focus was laid mainly on the project SFinGe which is a pioneer in this area. I specified the area of interest to optical or capacitive touch sensors and the fingerprint damage caused by the pressure and the moisture, the damage and the dirt on the sensor and the skin deformation. I designed a way how to implement these factors which damage the synthetic fingerprint so that the fingerprint looks like a real one. These methods use morphological operators and a model of plastic distortion in fingerprint images. The most successful methods result in 62.5% worse score in a commercial product compared to the original image and in one class worse result according to the standard of fingerprint image quality. The main benefit of this work is damaging synthetic fingerprints so that they are proven to be worse than the original and the design of an application that allows an expansion by other methods.
Description
Citation
KANICH, O. Fingerprint Damage Simulation [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2014.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
en
Study field
Inteligentní systémy
Comittee
doc. Ing. František Zbořil, CSc. (předseda) doc. Ing. Vladimír Janoušek, Ph.D. (místopředseda) doc. Dr. Ing. Dušan Kolář (člen) doc. Ing. Radomil Matoušek, Ph.D. (člen) Mgr. Ing. Pavel Očenášek, Ph.D. (člen) Dr. Ing. Petr Peringer (člen)
Date of acceptance
2014-06-20
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm "A". Otázky u obhajoby: Taking into comparison two different fingerprint damage causes: a crack on sensor glass and a cut wound on fingertip. Are they similar from the fingerprint damage simulation view? Could they be both simulated using same method or is there some significant difference?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Přístup k plnému textu prostřednictvím internetu byl licenční smlouvou omezen na dobu 3 roku/let
DOI
Collections
Citace PRO