Implementation of NIS Backend for SSSD

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
D
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se v první části zabývá představením technologií a nástrojů pro centrální správu a přihlašování uživatelů v GNU/Linux. Ukazuje využití adresářových služeb v síťové infrastruktuře, konkrétně služby NIS a její porovnání s dnes pravděpodobně nejrozšířenější adresářovou službou LDAP. Dále práce popisuje proces autentizace na klientských stanicích, konkrétně použití PAM a NSS a možné rozšíření celého systému zavedením cache díky démonu SSSD. Druhá část popisuje návrh a implementaci NIS provideru pro SSSD.
The first part this thesis introduces technologies and tools for centralized management and authentication of users in GNU / Linux. It shows the usage of directory services in a network infrastructure, namely the NIS and its comparison with today probably the most widely used directory service LDAP. Then it describes the process of authentication on client workstations, specifically use of PAM and NSS, and possible expansion of whole system through the introduction of cache by using daemon SSSD. The second part of this thesis describes design and implementation of the NIS provider for SSSD.
Description
Citation
NYKRÝN, L. Implementation of NIS Backend for SSSD [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2013.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
en
Study field
Bezpečnost informačních technologií
Comittee
doc. RNDr. Pavel Smrž, Ph.D. (předseda) prof. Ing. Miroslav Švéda, CSc. (místopředseda) doc. Ing. Radek Burget, Ph.D. (člen) doc. Mgr. Lukáš Holík, Ph.D. (člen) Prof. RNDr. Milan Mišovič, CSc. (člen) doc. Ing. Ondřej Ryšavý, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2013-06-20
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm D. Otázky u obhajoby: Jakým způsobem probíhalo testování vyvíjeného nástroje a jak byste zhodnotil dosažené výsledky případně omezení nástroje? Bylo v rámci implementace nutné provádět nějaké změny v existujícím projektu SSSD?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO