Časosběrné video

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
D
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato diplomová práce se zabývá úvodem do problematiky vytváření časosběrného videa. Specializuje se na případy, při kterých není použit stativ a je tedy nutné eliminovat vzniklé nedostatky. Základními nedostatky jsou rozdílná poloha jednotlivých snímků, rozdílný jas a barevné zabarvení. Dále je popsáno, jaké zásady by se měly dodržovat při vytváření časosběrného videa. Práce uvádí a implementuje metody pro odstranění základních nedostatků při tvorbě dlouhodobých časosběrných videí snímaných z ruky. Podrobně se věnuje zarovnání snímků, korekcí jasů a barev a také se zabývá porovnáním histogramů. Výsledkem práce je aplikace, která odstraňuje výše zmíněné nedostatky.
This thesis deals with the introduction into the topic of time-lapse video creation. It focuses on cases where tripod is not used and therefore it is  necessary to eliminate incurred shortcomings. The main shortcomings are different position of individual frames, different brightness and color adjustment. The next topic describes which principles should be followed during the creation process. Thesis describes and implements methods for elimination of main shortcomings during process long time-lapse videos, which are recorded by hand. Thesis also precisely describes image registration, correction of brightness and colors. Thesis is also considers histograms comparison. Result of this work is application, which eliminates problems described above.
Description
Citation
JIRKA, R. Časosběrné video [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2011.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Počítačová grafika a multimédia
Comittee
doc. Ing. Přemysl Kršek, Ph.D. (předseda) doc. Dr. Ing. Jan Černocký (místopředseda) Ing. Vladimír Bartík, Ph.D. (člen) Ing. Filip Orság, Ph.D. (člen) prof. Ing. Lukáš Sekanina, Ph.D. (člen) Doc. Ing. Branislav Sobota, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2011-06-21
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm " D ". Otázky u obhajoby: Jaké projektivní transformace jsou používané v oblasti počítačového vidění? Kolik je potřeba u jednotlivých transformací korespondujících si 2D bodů pro výpočet parametrů transformace? Proč nelze použít metriky z kap. 4.5 (rovnice 4.8-4.11) i pro normalizované kumulativní histogramy?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO