Personalizace vědeckého portálu

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Práce se zabývá personalizací webových aplikací a možnostmi jejího využití pro vědecké webové portály. Teoretická část práce seznamuje s principy a metodami personalizace. V rámci praktické části je popsána výsledná aplikace, která na základě vytvořeného uživatelského profilu nabízí služby, jako jsou personalizované vyhledávání, doporučování obsahu a ideální průchod konferencí s paralelními sekcemi.
This paper describes personalization of web applications and options of usage for scientific web portals. Theoretical part introduces main personalization principles and methods. Practical part of this paper focuses on resulting application. The application provides personalized services based on created user profile such as personalized search, content recommendation and conference planner.
Description
Citation
ČÁSLAVSKÝ, J. Personalizace vědeckého portálu [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2011.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační systémy
Comittee
prof. Ing. Tomáš Hruška, CSc. (předseda) prof. Ing. Tomáš Vojnar, Ph.D. (místopředseda) Doc. Ing. Pavel Herout, Ph.D. (člen) Ing. Martin Hrubý, Ph.D. (člen) RNDr. Marek Rychlý, Ph.D. (člen) Ing. Michal Španěl, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2011-06-21
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm C. Otázky u obhajoby: Pro personalizaci používáte klíčová slova, která jsou přiřazena každému uživateli. Tato klíčová slova máte uložena ve dvou tabulkách. V jedné jsou uložena uživatelem definovaná klíčová slova a v druhé automaticky vyextrahovaná. Nebylo by vhodnější obě množiny sloučit? Nevídím mezi nimi žádný zásadní rozdíl. Po přihlášení uživatel může přijmout jednu z navržených identit. Co se ale stane pokud uživateli odpovídá více identit? Může tuhle situaci uživatel nějak řešit?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO