Evoluční návrh využívající booleovské sítě

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
A
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato diplomová práce představuje možnosti využití booleovských sítí jako vývojového modelu v evolučním návrhu. Jsou zde popsány reprezentace booleovských sítí vhodné pro evoluční návrh  včetně genetických operátorů.   Booleovské sítě jsou použity jako vývojový model pro vývoj kombinačních obvodů a řadicích sítí. Dále je uvedena jedna z možných reprezentací aplikovatelná pro návrh obrazových filtrů. Navržené metody jsou experimentálně ověřeny  a je navrženo jejich potenciální vylepšení a směr dalšího výzkumu.
This master's thesis introduces the Random Boolean Networks as a developmental model in the evolutionary design. The representation of the Random Boolean Networks is described. This representation is combined with an evolutionary algorithm. The genetic operators are described too. The Random Boolean Networks are used as the developmental model for  the evolutionary design of the combinational circuits and the sorting networks. Moreover a representation of the Random Boolean Networks for the design of image filters is introduced. The proposed methods are evaluated in different case-studies. The results of the experiments are discussed together with the potential improvements  and topics of the next research.
Description
Citation
MRNUŠTÍK, M. Evoluční návrh využívající booleovské sítě [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2010.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Inteligentní systémy
Comittee
doc. Dr. Ing. Petr Hanáček (předseda) doc. Ing. Vladimír Janoušek, Ph.D. (místopředseda) Ing. Ján Genči, Ph.D. (člen) Dr. Ing. Petr Peringer (člen) Ing. Ivana Burgetová, Ph.D. (člen) prof. Ing. Lukáš Sekanina, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2010-06-22
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm A Otázky u obhajoby: V podkapitole 5.4.2 uvádíte, že násobička je pro evoluční návrh složitější. Jakých hodnot nabývala úspěšnost evoluce pro sčítačku 2+2 bity (bez carry) ve srovnání s uvedenou násobičkou 2+2 bity, kde byla úspěšnost v rozmezí 82-93%? V podkapitole 7.3.1 je uvedeno, že v vzhledem k časové náročnosti byl proveden jen jeden experiment. Jak dlouho tedy trval běh evoluce pro filtr s pevně daným počtem kroků využívající celé množiny definovaných funkcí?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO