Simulace vyjednávacích a argumentačních protokolů

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
E
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se zabývá komunikací v multiagentních systémech, a to konkrétně vyjednáváním a argumentací. Jsou popsány protokoly pro argumentaci a vyjednávání, a je uveden modelový příklad jejich využití. Je popsán hierarchický model důvěry v kontextu, který slouží agentům k reprezentaci jejich představ o systému. Pro tyto agenty je pak navržen argumentační protokol, kterým jsou řešeny konflikty.
This work deals with communication in multiagent systems. The protocols for negotiation and argumentation are shown, and model example of their usage is described. We describe hierarchical model of trust in contexts, that is used for representation of agent's believes. The argumentation protocol for those agents is designed, and is used for solving conflicts.
Description
Citation
ŘÍHA, M. Simulace vyjednávacích a argumentačních protokolů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2010.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Inteligentní systémy
Comittee
doc. Dr. Ing. Petr Hanáček (předseda) doc. Ing. František Zbořil, CSc. (místopředseda) prof. RNDr. Alexandr Meduna, CSc. (člen) Prof. Ing. Pavol Návrat, Ph.D. (člen) Dr. Ing. Petr Peringer (člen) Ing. Ivana Burgetová, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2010-06-23
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázku oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm E. Otázky u obhajoby: V kapitole 6.3 definujete "Klíčové uzly" jako "uzly, které mění stav systému z počátečního stavu" přičemž deklarujete, že klíčových uzlů může být více. Vámi použitý model popsaný v kapitole 5 však funguje tak, že v momentě kdy je jakýkoliv uzel změněn dojde ke změně stavů okolních uzlů a tím i celého sytému. Jak lze reálně provést změny více uzlů a označit je jako "klíčové" tak, aby byla v souladu s definicí klíčového uzlu a jednalo se o změnu výchozího stavu?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO