Ladicí nástroj generických simulátorů mikroprocesorů

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Procesory s aplikačně specifickou instrukční sadou se stávají součástí každodenního života, přestože obvykle nejsou na první pohled vidět. Při jejich vývoji je potřeba nějak popsat jejich architekturu, instrukční sadu a chování. Aby jejich vývoj měl smysl, musí být možné pro tyto procesory vytvářet aplikace a při vytváření aplikací se dělají chyby. K jejich objevování slouží debuggery. Tato práce shrnuje některé základní informace pro vytváření debuggerů a popisuje implementaci debuggeru pro procesory vytvářené pomocí projektu Lissom.
Application specific instruction set processors become part of every day life although it's not always visible at first sight. During their development it's needed to somehow describe their architecture, instruction set and behavior. To make their developement worth, it's necessary to be able to create applications for these processors and during application development errors are always made. Debuggers serve to discover and help fixing them. This paper summarises some basic information to debugger development and describes implementation for processors created using the Lissom project.
Description
Citation
WILCZÁK, M. Ladicí nástroj generických simulátorů mikroprocesorů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2010.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační systémy
Comittee
doc. Dr. Ing. Dušan Kolář (předseda) prof. RNDr. Alexandr Meduna, CSc. (místopředseda) doc. Dr. Ing. Otto Fučík (člen) Ing. Zbyněk Křivka, Ph.D. (člen) Ing. Šárka Květoňová, Ph.D. (člen) Prof. RNDr. Milan Mišovič, CSc. (člen)
Date of acceptance
2010-06-24
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázku oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm B. Otázky u obhajoby: Jaký vliv má kontrola podmíněných breakpointů na rychlost simulace/ladění?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO