Hlasem ovladaná mapa FIT

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
D
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato bakalářská práce se zabývá návrhem a tvorbou navigačního systému po areálu Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně s hlasovým ovládáním. Vysvětluje metody používané pro hledání nejkratší cesty na mapě, rozpoznávání řeči a popisuje existující navigační systémy s hlasovým ovládáním. Práce je zaměřena především na tvorbu uživatelského rozhraní s hlasovým ovládáním. Cílem hlasového ovládání je, aby použití tohoto navigačního systému bylo přístupné a efektivní na veřejném místě. Hlasové ovládání je realizováno pomocí knihovny BSAPI.
This bachelor's thesis describes the design and developement of navigation system for the Faculty of information technology, Brno university of technology with voice control. It explains the methods used for finding the shortest path on the map, speech recognition and describes existing navigation systems with voice control. The thesis is focused on creating a user interface with voice control. The purpose of voice control is to make usage of this navigation system more accesible and effective in a public place. Speech recognizing is realized with BSAPI library.
Description
Citation
HUTÁK, P. Hlasem ovladaná mapa FIT [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2012.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
prof. Ing. Tomáš Vojnar, Ph.D. (předseda) doc. Dr. Ing. Jan Černocký (místopředseda) doc. Ing. Ondřej Ryšavý, Ph.D. (člen) Ing. Igor Szőke, Ph.D. (člen) Ing. Václav Šátek, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2012-06-14
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm " D ". Otázky u obhajoby: Jak je omezené "širší okolí uživatelů" o kterém píšete v sekci 3.1? V kapitole 5.5 píšete: "Zárověň bude nutné začít rozpoznávat řeč v samostatném vlákně. Na základě tohoto bude v případě detekce řeči započato nahrávání zvuku." Můžete vysvětlit co řesně se děje a proč? Které objekty při vytváření mapy ve vstupních souborech úplně chyběly? Uvedtě prosím velikosti slovníků pro jednotlivé stavy systému i s dosaženými úspěsnostmi rozpoznávání. Přesně definujde vyhodnocování testu (1-best nebo N-best?) Proč jste neuvažoval zadávání čísla místnosti pro případ, že by někdo hledal učebnu?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO