Identifikace počítače na základě časových značek paketů

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce pojednává o technice identifikace počítače na základě časových značek paketů. V práci je dále popsán algoritmus pro výpočet zkreslení hodin počítače, na kterém se celá technika identifikace počítače zakládá. Ukážeme využití této techniky k identifikaci několika počítačů v reálné počítačové síti, k identifikaci zařízení, na kterém běží překlad adres NAT a k identifikaci počítačů nacházejících se za NATem. Nakonec ukážeme, jak lze určit počet počítačů nacházejících se za NATem.  
This work describes perspective identification technique called computer identification based on packet timestamps. This work also describes an algorithm to calculate skew of computer clock, on which the entire computer identification technique is based on. We will use this technique to identify a number of computers in the real computer network, the device that is running NAT and computers located behind NAT. Finally we show, how to determine the number of computers located behind NAT.
Description
Citation
NOVOTNÝ, J. Identifikace počítače na základě časových značek paketů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2012.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Dr. Ing. Petr Hanáček (předseda) prof. Ing. Tomáš Hruška, CSc. (místopředseda) Ing. Vítězslav Beran, Ph.D. (člen) Ing. Filip Orság, Ph.D. (člen) Ing. Josef Strnadel, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2012-06-13
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm C (dobře). Otázky u obhajoby: Zamýšlel jste se nad možností, že přesnost nástroje nezávisí na množství zachycených paketů, ale na čase, který během sledování komunikace uběhl? Na straně 2 píšete, že je možné počítač na internetu identifikovat pomocí MAC adresy. Platí to jen v lokálním síťovém segmentu, nebo opravdu i v rámci internetu? Bylo by možné zlepšit paměťovou složitost v závislosti na velikosti vstupu bez dramatického zvýšení časové složitosti?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO