Dálkové řízení domácích spotřebičů

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se zabývá návrhem a realizací systému pro dálkové řízení domácích spotřebičů. Výsledný systém zahrnuje jednoduchou ovládací aplikaci, která pomocí bezdrátové technologie Bluetooth komunikuje s hardwarovou částí a ta dokáže obsloužit spotřebiče pracující na principu infra.
This bachelor's thesis deals with design and implementation of system for remote control of home appliances. The resulting control system involves the simple application that uses Bluetooth wireless technology to communicate with hardware components which can operate the appliances working on the infra principle.
Description
Citation
POLGÁR, V. Dálkové řízení domácích spotřebičů [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2011.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Dr. Ing. Otto Fučík (předseda) prof. Ing. Martin Drahanský, Ph.D. (místopředseda) Ing. Vítězslav Beran, Ph.D. (člen) Mgr. Ing. Pavel Očenášek, Ph.D. (člen) doc. Ing. František Zbořil, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2011-06-13
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se pak seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm velmi dobře B. Otázky u obhajoby: V práci hovoříte o tom, že důsledkem využívání inteligentních budov je úspora energií. Z čeho tento názor pramení? Kde v domě plánujete umístění centrální jednotky tak, aby pokryla skutečně všechny spotřebiče? Případně plánujete využití více centrálních jednotek? Jak řešíte problém úhlu, pod kterým vysílá jednotka signál přijímači, příp. jaké vidíte jeho řešení? V textu uvádíte, že jste přešel z původně plánované základní napěťové úrovně 9V a 5V. V závěru uvádíte, že při použití 5V by našlo zařízení širší uplatnění. Proč jste tedy v návrhu nakonec preferoval 9V?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO