Zobrazení rozsáhlé scény pomocí stínových map

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Shadow mapovanie je najpoužívanejšia metóda ktorá sa využíva v real-time 3D grafike na tvorbu tieňov v lokálnych osvetlovacích modeloch. Táto práca krok-za-krokom vysvetľuje proces vytvárania shadow máp. Porovnané su metódy výpočtu hĺbkovej odchylky ako aj filtrovacie metódy, a zároveň je odvodený výpočet normálovej odchýlky pre filtrovacie kernely s premennou veľkosťou. Taktiež popíšeme proces ako efektívne obaliť frustum kamery kaskádovým frustumom. Popri tom vysvetlíme ako využiť moderné OpenGL API na zníženie výkonnostných nedostatkov.
Shadow mapping is the most widely used method in real-time 3D graphics for producing shadows in local light models. This thesis step-by-step explains the process of creating shadow maps. Depth biasing as well as filtering methods are analysed, then the calculation of normal offset bias for variable sized kernels is derived. We describe the process of efficiently fitting stable cascade frustums to view frustum. Also shown is how to use modern OpenGL to reduce performance overhead.
Description
Citation
SPIŠIAK, J. Zobrazení rozsáhlé scény pomocí stínových map [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2016.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Dr. Ing. Jan Černocký (předseda) prof. Ing. Martin Drahanský, Ph.D. (místopředseda) Ing. Michal Bidlo, Ph.D. (člen) RNDr. Marek Rychlý, Ph.D. (člen) Ing. Michal Španěl, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2016-06-15
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm dobře (C). Otázky u obhajoby: Prováděl jste nějaká měření výsledků práce? Pokud ano, jaká? Je možné je prezentovat? Na konci úvodního textu kapitoly 5 (těsně před 5.1) uvádíte, že by bylo vhodné zkoušet metodu na složitějších scénách. Na jakých jste tedy hodnocení prováděl a jaké konkrétně by byly lepší?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO