Automatická extrakce klíčových slov v češtině

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
E
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Táto práca sa zaoberá návrhom, implementáciou a testovaním aplikácie pre automatickú extrakciu kľúčových výrazov z odborných textov v českom jazyku. Sú implementované viaceré algoritmy výberu kandidátov a rôzne štatistické a linguistické metódy výpočtu skóre týchto kandidátov. Jednotlivé algoritmy boli analyzované a porovnávané, a tie, ktoré dosiahli v českom jazyku najlepšie výsledky, boli vybrané do finálnej verzie programu.
This thesis describes design, implementation and testing of application for automatic keyterm extraction from technical texts in czech language. Multiple algorithms for candidate selection, as well as various statistical and linguistic methods for score calculation were implemented. All of these algorithms were analyzed and compared, and best performing ones were chosen to be included in the final version of the program. 
Description
Citation
GALLOVIČ, Ľ. Automatická extrakce klíčových slov v češtině [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2017.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
doc. Ing. František Zbořil, CSc. (předseda) doc. Ing. Lukáš Burget, Ph.D. (místopředseda) doc. RNDr. Dana Hliněná, Ph.D. (člen) Ing. Petr Matoušek, Ph.D., M.A. (člen) Ing. Marcela Zachariášová, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2017-06-14
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm " E ". Otázky u obhajoby: V tabulce 9.1 uvádíte seznam nejčastějších vzorů POS tagů z rejstříků testovacích publikací. Jejich četnosti, ale v práci uvedeny nejsou. Můžete je komisi prezentovat? Čím je podle Vás způsobena tak malá úspěšnost Vámi použitých algoritmů? Můžete komisi znovu popsat nejlepší Vámi dosažené výsledky? Jak jste na tom ve srovnání s konkurenčními systémy? V práci uvádíte, že je na závěr potřeba identifikované termíny převést do správného tvaru. V práci to ale nijak více nerozebíráte. Jak tedy termíny převádíte do správného tvaru a jaká je úspěšnost převodu? Na jakých tvarech provádíte vyhodnocení Vašeho systému?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO