System for Autonomous Data Collection from Weighting Sensors

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
C
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Práca sa zaoberá automómnym zaznamenávaním váhy včelích úlov. Zbernicová jednotka (STM32F0) zbiera dáta z dvoch prevodníkov HX711 a posiela ich na CAN zbernicu. Jednotky na zbernici sú prepojené telefónnym káblom ktorým su aj napájané. Na jednom z koncov zbernice sa nachádza Raspberry Pi 3 s rozšírením o CAN. Nazbierané dáta su posielané pomocou integrovaného WiFi modemu na webserver. Systém je napájaný z batérie nabíjanej solárnym panelom s dostatočným výkonom na nepretržitú prevádzku. Dáta su prezentované užívateľovi vo forme grafu na webovom rozhrani. Electronické váženie úlov nahradzuje aktuálne osobné meranie mechanickou váhou. Systém bol odtestovaný a nainštalovaný lokálnemu včelárovi.
Thesis implements a system for the remote weight measurements of the beehives. Bus-unit board (STM32F0) samples two load cells (HX711 converter) and exposes data to the CAN bus. All units are chained through telephone cable, with a master unit (Raspberry Pi 3) with CAN shield at one end collecting and sending data to the web-server. Wireless data transmission is provided by integrated WiFi. System is battery-powered and charged by a solar panel large enough to accommodate continuous operation. Data are shown to the user in web-interface. Autonomous electronic weight measurement replaces current tedious manual mechanical scale reading and the need to visit beehives personally. System is installed on beehives for a local beekeeper.
Description
Citation
LUČANSKÝ, A. System for Autonomous Data Collection from Weighting Sensors [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2017.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
en
Study field
Informační technologie
Comittee
prof. Ing. Lukáš Sekanina, Ph.D. (předseda) prof. Ing. Miroslav Švéda, CSc. (místopředseda) Ing. Jaroslav Dytrych, Ph.D. (člen) Ing. Martin Hrubý, Ph.D. (člen) doc. Ing. Jan Kořenek, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2017-06-14
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm C. Otázky u obhajoby: Ve kterých částech současné realizace systému spatřujete hlavní rezervy pro snížení jeho elektrického příkonu ? Jaká řešení, z pohledu minimalizace ztrát naměřených dat, navrhujete pro případ dlouhodobého výpadku komunikace prostřednictvím sítí GSM, SIGFOX, internet apod. ?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO