Bezeztrátová komprese obrazu s využitím vlnkové transformace

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce se zaměřuje na metody komprese obrazu s využitím vlnkové transformace. Zejména na porovnání klasických separabilních dekompozic obrazu a červeno-černé vlnkové transformace. V teoretické části budou probrány různé metody, které lze využít ke kompresi obrazu, včetně možných výhod a nevýhod. V praktické části bude vytvořena knihovna pro kompresi obrazu. Na jejichž základě budou zhodnoceny různé kompresní postupy od metod vlnkové transformace po prediktory. Na závěr budou porovnány dostupné metody komprese obrazu s vytvořenou knihovnou. Navrhované bezeztrátové kompresní metody jsou vylepšením formátů JPEG 2000 a PNG ve zkoumaných datasetech.
This work focuses on wavelet transform and its use in image compression particularly on a comparation between classical tensor product wavelets and new kind of second generation wavelet also known as red-black wavelet transform. Although brief comparison of EBCOT modifications, color transforms, wavelets and predictors are discussed too. A framework for an evaluation of some current methods is constructed and results across different image groups are presented. In addition, C++ library was created. Proposed lossless compression methods are better then JPEG 2000 and PNG.
Description
Citation
TUMPACH, J. Bezeztrátová komprese obrazu s využitím vlnkové transformace [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2017.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
prof. Ing. Adam Herout, Ph.D. (předseda) doc. Ing. Vladimír Drábek, CSc. (místopředseda) doc. RNDr. Milan Češka, Ph.D. (člen) doc. RNDr. Dana Hliněná, Ph.D. (člen) RNDr. Marek Rychlý, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2017-06-12
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm B. Otázky u obhajoby: Jak vysvětlíte velký rozdíl v bitech na pixel mezi tabulkami 3.7 a 3.8 (vliv barevného modelu na kompresi, na různých datasetech)? Je dataset v tabulce 3.8 opravdu tak špatně komprimovatelný?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO