Zobrazení stínů metodami dělícími pohledové těleso v rozhraní OpenGL

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Tato práce pojednává o generování kaskádových stínových map ve 3D aplikacích. Popisuje dvě vybrané metody dělení pohledového tělesa na tyto kaskády a rozebírá jejich rozdílnosti. Pro analýzu byla vyvinuta aplikace za použití rozhraní OpenGL, která na třech scénách ukazuje výhody a nevýhody těchto metod. Práce se zaměřila na porovnání vykreslování každé kaskády zvlášť a pomocí vícevrstvých textur pro shadow mapy. Analýza dat prokázala některé výhody vrstového vykreslování. Metoda PSSM byla dle analýzy rychlejší, ovšem metoda SDSM na druhou stranu produkovala lepší výsledky.
The content of this thesis discusses the generation of cascaded shadow maps in 3D applications. It describes two chosen methods of view frustum splitting into sub-frustum and discusses their differences. It was developed an application for analysation purposes in OpenGL which shows their advantages and disadvantages on three testing scenes. This work is focused on a comparison of drawing each split separately and using layered rendering. Data analysis proved some advantages of layered rendering. The PSSM was faster in accord to data analysis, but SDSM, on the other hand, produces more accurate shadows.
Description
Citation
ROHÁČEK, D. Zobrazení stínů metodami dělícími pohledové těleso v rozhraní OpenGL [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2018.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Informační technologie
Comittee
prof. Ing. Adam Herout, Ph.D. (předseda) doc. Mgr. Adam Rogalewicz, Ph.D. (místopředseda) Ing. Vladimír Bartík, Ph.D. (člen) doc. RNDr. Martin Kovár, Ph.D. (člen) Ing. Josef Strnadel, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2018-06-14
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm B. Otázky u obhajoby: Vysvětlete vaše tvrzení, že se použitím layered textur připravíme o použití LOD? V grafech 5.4 - 5.6 jsou vidět ostré výkonostní propady (peeky), můžete to nějak vysvětlit?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO