Bezdrátový lokalizační modul s nízko-příkonovým firmware na bázi RTOS

Loading...
Thumbnail Image
Date
ORCID
Mark
B
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií
Abstract
Práce se zabývá návrhem a implementací bezdrátového lokalizačního modulu, který využívá technologii UWB v kombinaci s nízko-příkonovým firmware na bázi vestavěného RTOS systému. Lokalizace modulu probíhá za pomocí algoritmu TDoA. Výsledný HW modul je realizován jako vývojová dvouvrstvá DPS, založená na MCU nRF52832 (ARM, Cortex M4) a UWB modulu DecaWave DW1000. Výsledný firmware je implementován pod FreeRTOS systémem s důrazem na nízkou spotřebu. K návrhu HW je použit Eagle CAD a k implementaci firmware programovací jazyky C a Assembler.
This thesis focuses on the design and implementation of the wireless localization module, using UWB technology with emphases on low-power firmwre based on RTOS. Wireless localization is based on TDoA algorithm.  The resulting HW module is designed as a four layer PCB, based on MCU crf52832 (ARM Cortex M4) and UWB module DevaWave DW1000. Firmware is implemented using FreeRTOS with emphasis on low power consumption. For hardware implementation, Eagle CAD was used. Firmware is implemented in C and Assembly programming languages.
Description
Citation
LIPKA, R. Bezdrátový lokalizační modul s nízko-příkonovým firmware na bázi RTOS [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2020.
Document type
Document version
Date of access to the full text
Language of document
cs
Study field
Počítačové a vestavěné systémy
Comittee
prof. Ing. Lukáš Sekanina, Ph.D. (předseda) doc. Ing. Jiří Jaroš, Ph.D. (místopředseda) Ing. Michal Bidlo, Ph.D. (člen) doc. RNDr. Milan Češka, Ph.D. (člen) Ing. Lukáš Kekely, Ph.D. (člen) Ing. Tomáš Martínek, Ph.D. (člen)
Date of acceptance
2020-07-15
Defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných (např. ohledně nefunkčnosti nízkopříkonového režimu GPIO rozhraní a testování reálné spotřeby vytvořeného zařízení). Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm velmi dobře. Otázky u obhajoby: Kdyby všechny RTOS byly zdarma i pro komerční využití, vybral by jste i tak FreeRTOS? Uvádíte reset při detekci kritické chyby, ale zároveň uvádíte, že dochází nejdříve k dokončení veškeré práce. Kritická chyba tedy nemůže být spojena s nedokončenou prací, kterou by tedy bylo nutné předčasně a okamžitě ukončit?
Result of defence
práce byla úspěšně obhájena
Document licence
Standardní licenční smlouva - přístup k plnému textu bez omezení
DOI
Collections
Citace PRO