• čeština
    • English
    • русский
    • Deutsch
    • français
    • polski
    • українська
  • українська 
    • čeština
    • English
    • русский
    • Deutsch
    • français
    • polski
    • українська
  • Ввійти
Перегляд матеріалів 
  •   Головна сторінка DSpace
  • Závěrečné práce
  • bakalářské práce
  • Fakulta informačních technologií
  • 2018
  • Перегляд матеріалів
  •   Головна сторінка DSpace
  • Závěrečné práce
  • bakalářské práce
  • Fakulta informačních technologií
  • 2018
  • Перегляд матеріалів
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Navigační systém do budov na mobilním zařízení

Navigation System for Buildings on Mobile Device

Thumbnail
Переглянути
review_114520.html (1.452Kb)
final-thesis.pdf (2.067Mb)
Posudek-Vedouci prace-15097_v.pdf (85.83Kb)
Posudek-Oponent prace-15097_o.pdf (90.63Kb)
Автор
Žiška, Peter
Advisor
Beran, Vítězslav
Referee
Čadík, Martin
Grade
B
Altmetrics
Metadata
Показати повний опис матеріалу
Короткий опис(реферат)
{Práca je zameraná na návrh a vytvorenie postupu pre jednoduchšie nasadenie navigačného systému do budov. Výsledné riešenie sa skladá z dvoch častí: pomocného nástroja pre tvorbu lokalizačných a navigačných podkladov a mobilnej navigačnej aplikácie. Pomocný nástroj vytvorí podklady potrebné pre lokalizovanie pomocou skenovania okolitých access pointov na mieste státia užívateľa v mapovanej budove. Nástroj tiež vygeneruje graf pre navigovanie so spoluprácou užívatela a na základe geometrie miestností v budove. Lokalizácia mobilného zariadenia je založená na metóde WIFI fingerprinting, ktorá v prvej časti potrebuje mať k dispozícií mapu fingerprintov v budove, takže nevyhnutným krokom je takúto mapu manuálne vytvoriť. Nástroj uľahčí užívateľovi vytvoriť potrebnú mapu a zefektívni proces nasadenia navigácie do budov na mobilné zariadenia.
 
This work is focused to suggest an approach, which simplifies creation of indoor navigation systems on mobile devices. The final solution is divided into two parts: an auxiliary tool for creating localization and navigation assets and mobile navigation application. The auxiliary tool creates assets needed to localize with the help of scanning surrounding access points in the place of user's standing in a building. The tool also generates navigational graph with cooperation of user and based on the geometric representation of building's rooms. The localization of a mobile device is based on WIFI fingerprinting method, which in the offline phase needs to have a map of fingerprints available. It is necessary to create this map manually. The tool will make easier for the user to create needed map and make deployment of the indoor navigation into the mobile devices more efficient.
 
Keywords
Lokalizácia, navigácia, android, wifi fingeprinting, generovanie navigačného grafu, zber fingerprintov, Localization, navigation, android, wifi fingeprinting, navigational graph generation, collection of fingerprints
Language
čeština (Czech)
Study brunch
Informační technologie
Composition of Committee
prof. Ing. Adam Herout, Ph.D. (předseda) doc. Ing. František Zbořil, CSc. (místopředseda) Ing. Vladimír Bartík, Ph.D. (člen) RNDr. Vlasta Krupková, CSc. (člen) Ing. Josef Strnadel, Ph.D. (člen)
Date of defence
2018-06-11
Process of defence
Student nejprve prezentoval výsledky, kterých dosáhl v rámci své práce. Komise se poté seznámila s hodnocením vedoucího a posudkem oponenta práce. Student následně odpověděl na otázky oponenta a na další otázky přítomných. Komise se na základě posudku oponenta, hodnocení vedoucího, přednesené prezentace a odpovědí studenta na položené otázky rozhodla práci hodnotit stupněm B. Otázky u obhajoby: V sekci 4.2 je uvedeno, že by bylo možné vytvořit podklady pro navigaci (databázi fingerprintů) pomocí robota. Jakým způsobem (uveďte možnosti) by byl takový robot navigován? Obr. 4.3 zobrazuje redukci hran v grafu. Vysvětlete jaké důsledky má tato operace na lokalizaci a navigaci. Pro porovnání síly signálu je využita Euklidovská norma (L2), rovnice 2.1. Zkoušel jste využít i jiné metriky, pokud ano, jaké měly výsledky?
Result of the defence
práce byla úspěšně obhájena
URI
http://hdl.handle.net/11012/85081
Source
ŽIŠKA, P. Navigační systém do budov na mobilním zařízení [online]. Brno: Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií. 2018.
Collections
  • 2018 [278]
Citace PRO

Portal of libraries | Central library on Facebook
DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Контакти | Зворотній зв'язок | Theme by @mire NV
 

 

Перегляд

Всі матеріалиФонди та колекціїЗа датою публикаціїАвториЗаголовкиТемиКолекціяЗа датою публикаціїАвториЗаголовкиТеми

Мій профіль

ВвійтиЗареєструватися

Статистика

View Usage Statistics

Portal of libraries | Central library on Facebook
DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Контакти | Зворотній зв'язок | Theme by @mire NV